مقالات روغن

خواص روغن حیوانی برای استخوان

خواص روغن حیوانی بر سلامت استخوان

روغن حیوانی چیست و چه مزیت هایی برای سلامت استخوان به همراه دارد؟ دنیای ماشینی سبب شده است تا قدری متفاوت تر نسبت به گذشته به تغذیه خود اهمیت دهیم. دلیل این امر چیزی نیست مگر فعالیت کم و استفاده از غذاهای فست فودی که به شدت سلامت افراد را در معرض خطر قرار داده است. به همین خاطر یکی از پیشنهادهای که برای میز غذای شما در نظر داریم.

روغن حیوانی است که به دلیل طبیعی بودن و نداشتن اسیدهای چرب مضرات بسیار کمتری نسبت به سایر روغن ها در پیش روی شما قرار می دهد. در نظر داشتن روغن حیوانی برای سرخ کردن و پخت غذا نیز توصیه می شود به این خاطر که این روغن نقطه دود بالایی دارد و آسیب کمتری را به سلامت شما می رساند. به دلیل خواص بی شماری که این روغن با خود به همراه دارد. در ادامه سعی بر آن داریم در مورد مزیت های استفاده از آن و سلامت استخوان ها مطالبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم پس با ما همراه باشید.

  تاثیر روغن حیوانی بر تشکیل استخوان

ویتامین های روغن حیوانی و بهبود عملکرد استخوان ها

ویتامین A: روغن حیوانی از موادی مانند منیزیم، کلسیم و ویتامین A بهره گرفته است که مانع از پوک شدن استخوان های شما می شود. وقتی به میزان کافی این ویتامین جذب بدن شود سیستم ایمنی عملکرد بهتری از خود نشان می دهد و تشکیل استخوان و عدم پوک شدن آن در طی گذر زمان رخ می دهد.

کلسیم: همیشه شاهد این بوده ایم که مصرف قرص کلسیم در دوران میان سالی به صورت روتین دنبال می شود. برای جلوگیری از پوکی استخوان در این سن می توانید روغن حیوانی را همراه با عسل در طی روز به عنوان وعده صبحانه مصرف کنیم. عسل نیز هم ویتامین آ دارد و هم مواد معدنی فوق العاده عالی که برای تقویت استخوان ها بسیار مفید است.

ویتامین D: از نقش بسیار مهم و پررنگ ویتامین D بر روی سلامت استخوان ها نمی توان چشم پوشی کرد. همه شما به خوبی می دانید که برای جذب و جایگیری بهتر کلسیم در بدن مخصوصاً استخوان ها نیاز به ویتامین D است. پس باید این نوید را به شما بدهیم که وجود ویتامین D در روغن های حیوانی بار دیگر تضمینی بر سلامت استخوان های شما است.

  درمان بیماری های شایع استخوان با روغن حیوانی

درمان بیماری های شایع استخوان با روغن حیوانی

درمان دردهای مفصلی: دردهای مفصلی می تواند به دلیل فعالیت زیاد کاری یا ورزشی و یا مصرف اشتباه مواد غذایی در طی گذر زمان رخ بدهد. از همین رو شما دو راهکار برای درمان این درها در پیش رو دارید. در ابتدا توصیه می شود شب حتماً با ترکیب روغن سیاه دانه و روغن حیوانی محل درد را ماساژ دهید و در قدم بعد استفاده خوراکی آن به قاعده در وعده های غذایی دنبال شود. گرم نگاه داشتن مفاصل و بستن آن با پارچه درد شما را کاهش می دهد.

بهبود درد شکستگی استخوان: در طب سنتی همیشه توصیه می شود جای که دچار شکستگی شده است با استفاده از روغن های حیوانی ماساژ داده شود. این امر نه تنها سبب بهبود درد استخوان ها می شود که به جوش خوردن سریع تر استخوان در طی گذر زمان نیز کمک می کند. همیشه شاهد آن بوده ایم که برای جوش خوردن سریع تر استخوان ها قلم گاو یا گوسفند جوشانده و با وعده های غذایی میل شده است. دلیل این امر وجود کلسیم و ساخت استخوان در بدن است. با مصرف روغن های حیوانی کلسیم سریع تر جذب بدن شما می شود.

 درمان بیماری های رماتیسمی: یکی از شایع ترین دلایل بروز بیماری رماتیسم سردی استخوان های بدن است. از همین رو برای گرم نگاه داشتن آن نیاز به استعمال موضعی از روغن های حیوانی است. حتی مصرف خوراکی آن نیز به دلیل خواص بی نظیری که دارد سبب کاهش درد بیماری های رماتیسم می شود. هر چقدر از سرما خوردگی استخوان ها بیشتر محافظت شود دوره درمان سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

  باورهای غلط برای استفاده از روغن های حیوانی

باورهای غلط برای استفاده از روغن های حیوانی

در طی دهه های گذشته متأسفانه سیاست های اشتباه سازمان جهانی بهداشت سبب شد مردم روز به روز استخوان های پوک تر و سست تری داشته باشند. دلیل این امر چیزی نبود مگر منع استفاده از روغن حیوانی که یکی از راه های تأمین ویتامین D را در بدن کاهش داده است.

در گذشته افراد متخصص بر این باور بودند که کلسترولی که در روغن حیوانی وجود دارد برای بدن ضرر دارد؛ اما این روزها ثابت شده است که کلسترولي که در روغن‌هاي حيواني وجود دارد مي‌تواند هم براي ساختمان سلول‌ها و هم براي ساخت ويتامين D مورد استفاده قرار بگيرد؛ در نتيجه ويتامين D باعث مي‌شود کلسيم در استخوان‌ها جاي بگيرد و از پوکي استخوان جلوگيري شود.

به دلیل زندگی در خانه های آپارتمانی و عدم تابش نور مستقیم خورشید بر روی سطح بدن و استخوان ها این روزها به شدت افراد با کمبود ویتامین D مواجه هستند. از همین رو با مصرف روغن حیوانی می توان به جبران این مشکل پرداخته شود.

  مزیت های روغن حیوانی بر سلامت استخوان ها

 کلام آخر پیرامون مزیت های روغن حیوانی بر سلامت استخوان ها

باید به شما بگویم مادر بزرگ ها و پدر بزرگ های ما همیشه در گذشته از روغن های حیوانی به جای روغن های گیاهی استفاده می کردند. همین امر نیز سلامت بدنی و تراکم بالای استخوان های آن ها را حتی در سنین میان سالی به همراه داشته است. به این خاطر که فرمولاسیون این روغن به گونه ای است که وجود ویتامین D,A و کلسیم در آن به اثبات رسیده است.

در نهایت می توانیم به رشد بهتر استخوان ها و جلوگیری از پوکی آن ها با استفاده از روغن های حیوانی در گذشته اشاره داشته باشیم. همچنین برای گرم نگاه داشتن استخوان ها و مفاصل استفاده از این روغن به عنوان یک پماد موضوعی و یک خوراکی دارویی بسیار توصیه شده است که سبب کاهش درد و جوش خوردن سریع تر استخوان شکسته می شود. امید است مطالب ارائه شده پیرامون مصرف روغن های حیوانی و سلامت استخوان ها مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و از این پس بهترین ها در پیش روی شما باشد.

همین الان خرید خرید کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *